Xanax šalutinis poveikis

Laukiami šalutiniai poveikiai

Tiems, kurie kenčia nuo nerimo sutrikimų, tokių kaip depresijos sukeliamas panikos sutrikimas ar nerimas, gydytojas gali paskirti Xanax, kad padėtų jums atsirasti simptomų. Xanax priklauso vaistų klasei, vadinamoms benzodiazepinais, arba raminamiesiems preparatams. Kai smegenų cheminės medžiagos pasireiškia reaguoja, sukelia nerimą, benzodiazepinas veikia lėtesnę šią veiklą. Šio vaisto papildomas šalutinis poveikis, nuo lengvo iki rimto.

Papildomi šalutiniai poveikiai

Remiantis “eMedTV.com” duomenimis, dažniausiai Xanax šalutinis poveikis pasireiškia 32-76 proc. Pacientų, vartojančių šį vaistą. Šie šalutiniai reiškiniai paprastai nėra pavojingi jūsų sveikatai ir per tam tikrą laikotarpį turėtų sumažėti. Jie apima mieguistumą, koordinavimo trūkumą, atminties problemas ir nuovargį. Jūs taip pat galite pajusti, kad tampa labiau sudirginamas ar padidėjęs apetitas.

Seksualiniai šalutiniai poveikiai

Tam tikri vaistai sukelia šalutinį poveikį, kuris pasireiškia ne taip dažnai, kaip minėta, tačiau vis tiek patenka į dažniausiai pasitaikančių šalutinių reiškinių kategoriją. “Xanax” atveju šie šalutiniai poveikiai yra veiksmingos sąveika, sumišimas, neįprasti sapnai, vidurių užkietėjimas ir nosies užgulimas. Jūs taip pat gali būti sunku šlapintis, kenčia nuo burnos džiūvimo, tampa skausmingesnė nei paprastai, arba kenčia nuo apetito sumažėjimo. Moterys gali patirti mėnesinių sutrikimų.

Problemos su svorio padidėjimu

Xanax gali sukelti seksualinius šalutinius poveikius, kurie patenka į bendrą kategoriją. Šie šalutiniai poveikiai yra libido (seksualinio troškimo) ir erekcijos disfunkcijos pasikeitimas vyrams. Pasak “eMedTV.com”, daugiau nei 14 proc. “Xanax” vartojusių pacientų nurodė sumažėjusį seksualinį elgesį, o daugiau kaip 7 proc. Pranešė apie padidėjimą. Pranešama, kad impotencija yra 7 proc. Pacientų. Nors jūsų gydytojas negali prognozuoti, ar šie šalutiniai poveikiai turės įtakos, nedelsdami kreipkitės į jį nedelsdami, jei jie tai padarys. Jis gali reguliuoti dozę arba pasirinkti pakeisti vaistą.

Pranešama apie šalutinius poveikius

Kūno svorio padidėjimas laikomas vienu iš dažniausių Xanax šalutinių reiškinių, nes klinikinių tyrimų metu 27 proc. Pacientų, vartojančių šį vaistą panikos sutrikimui, įgavo svorį. Kaip nurodė eMedTV.com, pacientams, vartojantiems Xanax kitoms nerimo sutrikimų grupėms, kūno svorio padidėjimo rizika buvo mažesnė, tačiau tai gali būti dėl panikos sutrikimo, dėl kurio reikia didinti vaisto dozę gydymo veiksmingumui pasiekti.

Rimtas šalutinis poveikis laikomas praneštiniu, nes jis gali kelti pavojų sveikatai. Pasak “Drugs.com”, jei Jums pasireiškia vienas ar daugiau rimtų šalutinių poveikių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai yra depresija ar būklės pablogėjimas, lengvumas, retas šlapinimasis, sumažėjęs slopinimas ar baimė dėl pavojingų situacijų, priešiškumo jausmas ar sujaudinimas, haliucinacijos ar traukuliai. Taip pat turite stebėti gelta, būklę, kurią sukelia kepenų pažeidimas. Šie požymiai yra jūsų odos ar akių pageltimas.