Riešo pratimai artritui

Riešo ratai

Tiek osteoartritas, tiek reumatoidinis artritas gali sukelti riešo skausmą. Osteoartritas pažeidžia sklandų sąnarių kremzlį, kuris apima kaulus. Riešo skausmas yra dėl to, kad plika kaulų trintis vienas prieš kitą. Reumatoidinis artritas yra uždegiminė liga, kuri prasideda mažesniuose sąnariuose, pavyzdžiui, randuose ir riešuose. Kadangi reumatoidinis artritas dažniausiai yra simetriškas, jis paprastai turi įtakos ir riešams. Riešo pratimai negali išgydyti artrito, tačiau jis gali palengvinti simptomus, tuo pačiu gerinant apytaką ir judesių spektrą. Kai kurie pratimai gali stimuliuoti sinovijų skysčio srautą, kuris palengvina sąnario judėjimą.

Langų valytuvai

Palaikykite riešą ant plokščio paviršiaus ir leiskite rankai pakabinti nuo krašto. Atlikite penkis pagal laikrodžio rodyklę ir penkis riešo laikrodžio rodyklių prieš laikrodžio rodyklę. Įsitikinkite, kad judėjimas pradedamas nuo riešo, o ne pirštais. Kartokite kitoje pusėje.

Sukimas

Palaikykite rankas ta pačia pozicija, kuri naudojama riešo apskritimams. Įsivaizduokite, kad jūsų rankos yra stiklo valytuvai, ir pasukite juos iš vienos pusės į kitą. Atlikite 12 kartų arba šešios į kiekvieną pusę.

Flex ir išplėsti

Pradėkite nuo riešo iki plokščio paviršiaus, o delnai – priešais grindis. Pasukite riešus taip, kad jūsų delnai susidurtų su lubomis, o tada pasukite juos atgal, kad jie atsistotų prie grindų. Atlikite 10 kartų.

Riešo stiprintuvas

Palikite ranka ant plokščio paviršiaus. Sulenkite riešą, kad pirštai atitiktų lubas. Galite naudoti kitą ranka, kad padėtumėte ruožui. Laikykite ruožą maždaug 20 sekundžių, tada ištieskite riešą, kad pirštai nukreiptų į grindis. Dar kartą naudokite kitą ranka, kad padidintumėte ruožą. Laikykite mažiausiai 20 sekundžių, o kita vertus pakartokite seką.

Padėkite rankas taip, lyg “maldos” pozicijoje. Paspauskite savo kairę ranką priešais dešinę ir pabandykite sulenkti dešinįjį riešą atgal. Pasipriešinkite judėjimui dešine ranka. Pakartokite priešinga kryptimi.

Teniso kamuoliukai

Turėkite teniso kamuoliuką viena ranka. Padėkite kamuolį prieš sieną. Atlikite penkis pagal laikrodžio rodyklę ir penkis prieš laikrodžio rodyklę esančius apskritimus kiekvienoje kryptyje, tada pereikite į kitą pusę. Jūs taip pat galite praktiškai sugriebti rutulį ir tada atsipalaiduoti savo ranką, norint įgyti riešą, dilbį ir rankos jėgą.

Kinijos rankos rutuliai

Kiniški rutuliai yra maži, metaliniai rutuliai, skirti padidinti rankos elastingumą. Laikykite du rutulius vienoje rankoje, laikydami dilbius lygiagrečiai grindims. Naudokite pirštus, kad galėtum judėti kamuoliukus aplink delną. Praktikos apie 1 minutę.