Limfos užkampimo joga pratimai

Apžvalga

Limfinė sistema veikia su kraujotakos sistema, pernešančią baltymus ir limfocitus (baltųjų kraujo kūnelių tipą) į audinius. Jo pagrindinis transporto būdas yra skystis, panašus į kraujotakos sistemą. Tačiau, skirtingai nuo kraujo apytakos, limfinės skystis neturi atskiro skysčio siurblio, bet priklauso nuo kūno judėjimo. Kai kurie jogos pratimai gali padėti perkelti limfą ir išvalyti kūną.

Inversija

Kūno keitimas padeda pakeisti gravitacijos poveikį. Dažniausiai pasitaikanti inversija yra Halasana, arklio pora, Sarvangasana ar pečių stovykla, Sirsasana arba galvos aukštas. Pasak “Yoga Journal”, šios pozos gali padėti stimuliuoti limfines liaukas, tokias kaip skydliaukė, taip pat sušvelninti stresą ir sumažinti nuovargį. Viršutinis aukštas yra ypač naudingas hipofizės ir styginių liaukoms. Peties laikiklis yra naudingas prostatos ir reprodukciniams organams. Tai geriausia praktikuoti šiuos kelius palaikydami sulankstytą antklodę ir sekti žingsnis po žingsnio gaires, kad būtų išvengta sužalojimų.

Sūkuriai

Sūkuriai gali būti atliekami sėdint ant grindų ar kėdėje. Jie gali būti paprasti sėjamieji posūkiai, tokie kaip Bharadvajasana ar Ardha Matsyendrasana, pusė žuvų ponai, ar daugiau pažangių posūkių, tokių kaip Marichyasana, taip pat žinomas kaip šalavijas. “Jogos žurnalas” paaiškina, kad posūkiai padeda skatinti energijos organizme ir nugaroje ir masažuoti vidaus organus. Jie padeda ištempti nugarą, klubus ir pečius, ir yra naudojami terapiškai, siekiant sumažinti stresą.

“Backbends”

Atvirkščiai, kaip ir inversijos, padeda atstatyti gravitacijos poveikį kūnui. Jie turi tokias pačias pranašumus kaip ir atvirkštinės pozicijos. Be to, jie ištiesia visą stuburą ir padeda atidaryti kūno priekį. Kai kurie pradedantiesiems yra: Dhanurasana, Bow Pose, Bhujangasana arba Cobra Pose, Setu Bandha Sarvangasana arba Bridge Pose ir Salambhasana arba Locust Pose. Be to, kad pagerintumėte stuburo lankstumą, pozos gali padėti skatinti pilvo organus, atidaryti širdį ir plaučius, o svarbiausia – sumažinti įtampą ir nuovargį, kuris yra pagrindinis limfinių užkietėjimų veiksnys.

Dinamiškos pozos

Dinaminės jogos serijos, tokios kaip “Suryanamaskar” arba “Sun Salutation”, išlaikyti kūną juda. Tai svarbu perkelti limfinę skystį visame kūne. Saulės pasveikinimas iš tiesų yra 12 pozų serija, viena įteka į kitą, o dvasia kyla. Jis prasideda nuo kalnų pozicijos ir maldos pozicijos, po to įkvėpimas ir pasiekimas virš galvos kartu su delnomis ir iškvėpimu į nuolatinį posūkį. Po to seka dvi gilios lungės, grįžtančios atgal į lentos padėtį, tada lėtai nusileidžiamos, iškvėpdamos ir įkyrus į kobros pozą. Kito išsiveržimo metu kūnas perkelia į šoną nukreiptą šuną, įkvėpdamas į kitą giliųjų lungelių komplektą, dar kartą įstumdamas į posūkį. Po to seka paskutinis galutinis įkvėpimas, pasiekiamas ir iškvepiamas atgal į kalnų pozą.