Geltonas dokas šaknis šalutinis poveikis

Virškinimo trakto šalutiniai reiškiniai

Geltona dokas – tai žolė, naudojama medicinoje dėl jo šaknyse esančių savybių, taip pat kartais jos lapų. Jei turite tam tikrų odos būklių, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas ar kitos virškinimo trakto sutrikimai, vartojant geltoną prieplaukos šaknį, gali padėti dėl jo atpalaiduojančio poveikio ir sutraukiančių taninų. Geltona doko šaknis gali sukelti tam tikrų šalutinių reiškinių, kurie dažniausiai pasireiškia per daug žolelių arba ilgą laiką.

Šlapimo pūslės ir inkstų akmenys

Mičigano universiteto sveikatos sistemos teigimu, dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis, kurį gali sukelti geltonosios dokos šaknys, yra viduriavimas ar silpni išmatos. Viduriavimas yra tipiškas šalutinis poveikis bet kuriems vidurių uždegiminiams vaistams arba žolelių kaip geltona dokas. Ilgesnis vartojimas arba didelės geltonosios dozės dozės gali sukelti kitus su virškinimo traktais susijusius šalutinius poveikius, tokius kaip pilvo spazmai ar skausmas, pykinimas ir vėmimas, įspėja Pitsburgo medicinos centro universitetas. Rekomenduojama geltonosios dozės dozė yra 2-5-5 / 4 arbatinis šaukštelis (2-4 g) išdžiovintos šaknies, 1 / 5- 5/2 šaukštelio (1-2 ml) tinktūros arba 2 / 5- 3/5 arbatinis šaukštelis (2-4 ml) skysto ekstrakto. Jei turite žarnyno sutrikimų, negalima vartoti geltonų dokų dėl komplikacijų pavojaus. Geltonajame dakte taip pat yra antrachinoonų, kurie gali praeiti pro motinos pieną ir sukelti viduriavimą kūdikiams, kurie slaugo motinos, žindančių vaistą, pažymi Narkotikų apžvalga.

Alerginės reakcijos ir apsinuodijimas

Gydytojo geltonos dėmės šaknies perteklius gali sukelti šlapimo pūslės ar inkstų akmenis arba, galbūt, inkstų nepakankamumą, įspėja Pitsburgo medicinos centro universitetą. Šie galimi šalutiniai poveikiai atsiranda dėl geltonos dokos oksalo rūgšties, kuri gali pakenkti inkstams ir kepenims. Jei esate linkęs į šlapimo pūslę ar inkstų akmenis arba turite kepenų ar inkstų sutrikimų, negalima vartoti geltonos dokos šaknų ar lapų. Geltonosios dokos esanti oksalo rūgštis jungiasi su kalciu organizme, kaupiasi ir formuojasi į inkstų ir šlapimo pūslės akmenis, aiškina Narkotikų rinkinys. Dėl šių kristalų poveikio sąnarių oksalo rūgštis gali pabloginti podagra.

Mažas kalio kiekis

Įkvėpus didelį kiekį geltonos dokos, gali atsirasti apsinuodijimas. Taip pat gali atsirasti alerginė reakcija į geltoną dokos šaknį, ypač jei esate alergiškas ragavamzdžiui, įspėja apie vaistų nuotaiką. Pasakyta, kad yra tik vienas atvejis, kai apsinuodijamas geltonasis dokas buvo mirtinas, pažymi Pitsburgo medicinos centro universitetas.

Jei pernelyg dažnai naudojate geltoną dokos šaknį, gali sumažėti kalio kiekis. Pittsburgo medicinos centro universitetas teigia, kad ilgą laiką vartojant geltoną doką ar didelėmis dozėmis gali sumažėti kalio kiekis organizme, nes praranda per didelį kalio kiekį. Kai jūsų kūnas turi mažą kalio kiekį, gali pasireikšti nereguliarus širdies plakimas, žemas kraujospūdis ar raumenų silpnumas, pažymi “Drug Digest”.