Cinko karnozino šalutinis poveikis

Cinko karnozinas

Paprastas atsakymas į tai, koks yra šalutinis poveikis, jei cinko karnozinas yra trumpas – nė vienas. “Ciklo karnozinas atpalaiduoja dispepsinius skrandžio simptomus ir žarnyno gleivinės sutrikimus be didelių šalutinių poveikių ir gerai toleruojamas nustatytomis dozėmis”, – sakė dr. Hilda Maldonado, valdybos patvirtintas vidaus medicinos specialistas, rašęs 2003 m. Leidžiant “Taikomųjų mitybos mokslų ataskaitas”. . Tačiau per didelis vartojimas gali sukelti perdozavimą tiek cinko, tiek karnozino, o šalutinis poveikis – nuo lengvo iki sunkus.

Cinko šalutiniai reiškiniai

“Maldonado” praneša, kad nuo 25 iki 40 procentų amerikiečių praneša, kad kenčia nuo virškinimo, rėmuo, skrandžio sutrikimas, pykinimas ir pilvo pūtimas bent kartą per metus. Nuo 1994 m. Japonijoje gydytojai cinko karnoziną paskyrė dėl virškinimo trakto skrandžio gleivinės virškinimo ir gydymo. Cinko ir karnozino derinys yra tris kartus efektyvesnis kaip cinko sulfatas arba vien karnozinas. Karnozinas yra dipeptidas, baltymo fragmentas, pagamintas iš dviejų amino rūgščių, beta-alaninas ir histidinas. Remiantis FDA 2001 m. JAV maisto ir vaistų administracijos ataskaita, rekomenduojama 75 mg cinko karnozino paros dozė suvartoja 17-1 8 mg cinko ir 57-58 mg l-karnozino.

Karnozino šalutinis poveikis

Perteklinis cinko karnozinas gali sukelti cinko perdozavimą. Cinkas yra gyvybiškai svarbus metalinis mineralas, randamas kai kuriuose maisto produktuose ir pridedamas kaip maisto papildas kitiems. Taip pat galite nusipirkti cinko šaltu losenges ir kaip mitybinę pagalbą be recepto. Pagal JAV maisto papildų biuro cinką, cinkas yra svarbus daugelyje ląstelių metabolizmo aspektų, katalizuoja apie 100 fermentų aktyvumą, skatina imunines funkcijas, žaizdų gijimą, baltymą ir DNR sintezę. Jums taip pat reikia cinko, skirto jūsų skonio ir kvapo jausmui. Jūsų kūnas negali laikyti cinko, todėl vartojimas turi būti nuolat subalansuotas tarp dozių mažesnės ir didesnės dozės. Toksiškumas cinkui sukelia apetito praradimą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą, pilvo spazmus ir galvos skausmus. Perdozavimo šalutinis poveikis gali pasireikšti per 30 minučių po perdozavimo. Įleidimas 150-450 mg cinko per dieną gali pakeisti būtiną vario ir geležies metabolizmą, sutrikdyti imuninę sistemą ir sumažinti “gerą” DTL lygį. Netgi daug mažesnis cinko vartojimas po 60 mg per dieną gali sukelti šį poveikį po 10 savaičių. Per keletą metų dozės 80 mg per dieną gali sutrikdyti šlapimo ir inkstų funkciją. Šios dozės gerokai viršija FDA rekomenduojamą paros dozę nuo 17 iki 18 mg cinko 75 mg cinko karnozino per parą.

Remiantis “Ultimate Fat Burner.com”, karnozinas laikomas labai saugiu, kai jis vartojamas rekomenduojamomis dozėmis. Vaikai, vartojantys karnoziną autizmo simptomų gydymui, gali tapti labiau hiperaktyvus, nors jie gali būti susiję tik su padidėjusiu aktyvumu, nes sumažėja autizmo simptomų. Karnozinas yra populiarus kūno formavimo dietinis priedas, kuris stiprina raumenų jėgą ir greitumą. Net labai didelėmis dozėmis nepastebėta šalutinių poveikių.