Cinko citrato šalutinis poveikis

Apžvalga

Cinko citratas yra cinko forma, pagrindinis mineralas, kuris lengvai absorbuojamas kūnu. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro interneto svetainės, suaugusiesiems kasdien reikia vartoti nuo 8 iki 11 miligramų cinko. Maisto cinko šaltiniai yra krabas, jautiena, austrės, vištiena, riešutai, jogurtas ir pienas. Jei negalite pakankamai sunaudoti cinko iš savo įprastos dienos dietos, gydytojas gali rekomenduoti naudoti cinko citrato papildus, kad užtikrintumėte tinkamą cinko kiekį. Prieš vartodami šį maisto papildą, pasitarkite su savo gydytoju dėl cinko citrato šalutinių poveikių.

Metalo skonis

Cinko citratas paprastai skiriamas per burną kaip kapsulė arba tabletė. Gali sukelti neįprastą metalų skonį burnoje kaip šalutinį gydymo poveikį. Šis skiriamasis skonis gali atsirasti, kai cinko citrato priedą lieka liežuvyje arba iš karto po tabletės arba kapsulės nurietimo. Nors metalinis skonis gali būti nemalonus, jis paprastai yra laikinas ir netrukus po apdorojimo sumažėja. Maistą mažą užkandį arba geriant aromatintą gėrimą po cinko citrato vartojimo gali padėti sumažinti ar pašalinti metalinį skonį burnoje.

Skrandžio skausmas

Gydymas šia cinko forma gali dirginti virškinamąjį traktą. Dėl to jums gali pasireikšti sutrikęs šalutinis poveikis skrandžiui, pvz., Pykinimas, vėmimas ar apetito praradimas. Jei vartojate neįprastai didelį cinko citrato kiekį, taip pat galite patirti pilvo spazmus ar viduriavimą. Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate cinko citrato, pasireiškia sunkus ar nuolatinis pilvo skausmo sutrikimas.

Gripo simptomai

Nedažni gripo simptomai gali išsivystyti kaip šalutinis cinko citrato poveikis. Šie gripu panašūs simptomai gali būti karščiavimas, šaltkrėtis, gerklės skausmas, silpnumas, nuovargis ar diskomfortas skrandyje. Jei pasireiškia gripo simptomai, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Perdozavimas

Jei įvesite neįprastai didelę cinko citrato dozę, gali atsirasti toksinio poveikio cinkui. Perdozavimas šio cinko papildo gali sukelti skausmą krūtinėje, vėmimą, kvėpavimo sutrikimus, galvos svaigimą, sąmonės netekimą ar neįprastą akių ar odos pageltimą. Jei bet kuris iš šių šalutinių poveikių atsiranda, kai vartojate cinko citratą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.